Gemalto świętuje dwudziestolecie obecności na polskim rynku bezpieczeństwa cyfrowego

Dodany 31 maja 2016 przez admin

Gemalto, światowy lider w dziedzinie cyfrowych systemów bezpieczeństwa, świętuje dwudziestolecie obecności na polskim rynku. Od otwarcia biura sprzedaży w Warszawie w 1996 roku, firma wspierała rozwój bezpieczeństwa cyfrowego w Polsce. Obecnie siedem największych banków i czterech głównych operatorów sieci komórkowych korzysta z zaawansowanych rozwiązań Gemalto. Inwestycje firmy w Polsce obejmują zarówno kompleksową ofertę sprzedażową, integracje, szkolenia, wsparcie infrastruktury, jak i zaawansowane zaplecze produkcyjne odpowiedzialne za tworzenie bezpiecznych dokumentów używanych w segmentach finansowych i telekomunikacyjnych na całym świecie.

Polski zakład produkcyjny spółki został otwarty w 2002 roku, w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, w Tczewie koło Gdańska. Jest to jedna z najnowocześniejszych fabryk Gemalto, zatrudniającą obecnie ponad 600 osób. Początkowo fabryka zajmowała się głównie produkcją kart SIM. Produkcja została rozszerzona: obecnie na terenie zakładu tworzone są i personalizowane również karty płatnicze.

Zakład w Tczewie spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa, kontroli jakości, ochrony środowiska i zapewnienia bezpieczeństwa pracowników, co odzwierciedlają cztery certyfikaty ISO. Fabryka posiada również certyfikacje VISA i MasterCard. Do dzisiaj w zakładzie wyprodukowano ponad 1,5 miliarda kart.

Przez ostatnie 20 lat, Gemalto pracowało na swoją pozycję w zakresie rozwoju i wdrażania innowacyjnych rozwiązań w Polsce. Przykładowo firma wzięła udział w tworzeniu wrocławskiego projektu AMIplus. We współpracy z dostawcą energii, firmą Tauron, Gemalto dostarcza technologię GSM LTE. Dzięki temu mieszkańcy Wrocławia mają wgląd do swojego zużycia energii, co pozwala im na podjęcie działań związanych z oszczędzaniem i bardziej świadomym  korzystaniem z dostarczanej energii.

Gemalto wspiera również firmy telekomunikacyjne, jak np. T-Mobile, zainteresowane szybkim rozwojem bezdotykowych i mobilnych płatności.  “Ścisła współpraca T-Mobile z Gemalto i lokalnym oddziałem firmy w Polsce, jest jednym z filarów naszej strategii biznesowej”, powiedział Radosław Rzepkowski, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Płatności z T-Mobile. “Przez wiele lat wspólnie pracowaliśmy, aby dostarczać nowe rozwiązania mobilne oraz usługi konsumenckie takie jak płatności mobilne.”

Polska posiada bardzo innowacyjny i szybko rozwijający się rynek przystosowany do rozwoju nowych technologii, usług płatniczych, komunikacji mobilnej i wielu, wielu innych. W tym roku, Gemalto wyprodukuje m.in. tysiące bransoletek płatniczych, które umożliwią płatności bezdotykowe na jednym z największych festiwalów muzycznych w Polsce. “Gemalto zbudowało silne związki ze swoimi klientami i pracownikami w Polsce”, mówi Andrzej Wenta, Dyrektor fabryki Gemalto w Polsce. “Renomowane banki w Polsce, takie jak PKO Bank Polski czy ING Bank Śląski współpracują z Gemalto od wielu lat dzięki czemu zdobyliśmy ich zaufanie i dostarczamy im bezpieczne i innowacyjne rozwiązania cyfrowe.”

Źródło: Gemalto

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING