F5 dostarcza usługi aplikacyjne dla środowisk opartych na wielu chmurach

Dodany 24 maja 2017 przez admin

Większa elastyczność we wprowadzaniu usług, bardziej wydajna ochrona i krótszy czas dotarcia na rynek – takie możliwości dają nowe funkcjonalności, wprowadzone przez F5 Networks i zaprezentowane na corocznej konferencji EMEA Agility w Barcelonie. Zapewniają one spójne usługi aplikacyjne w środowisku opartym na wielu chmurach.

Tegoroczny raport F5 „State of Application Delivery” pokazuje, że coraz więcej klientów zaczyna korzystać ze środowisk chmurowych, a wielu świadomie wybiera technologię multi-cloud. 86 proc. ankietowanych przyznało, że bacznie obserwuje rozwój architektury multi-cloud, zaś 20 proc. twierdzi, że w tym roku ponad połowa ich aplikacji będzie się opierała na prywatnych i/lub publicznych chmurach.

W trakcie tego przejścia do wykorzystania środowiska multi-cloud często pojawiają się nieprzewidziane przeszkody:

 • funkcjonowanie aplikacji w różnych platformach chmurowych powoduje problem z zarządzaniem usługami,
 • niejednolite zasady bezpieczeństwa tworzą ryzyko braku należytego ich przestrzegania,
 • architektura wielochmurowa to większe wymagania stawiane zespołom IT, co z kolei ogranicza korzyści płynące z korzystania z chmury.

„Klienci coraz częściej decydują się na umieszczenie aplikacji w wielu chmurach – publicznych i prywatnych oraz w zewnętrznych oraz swoich własnych centrach danych – ale mają trudności z zarządzeniem różnymi środowiskami, zestawami narzędzi i technologiami” – powiedziała Sangeeta Anand, SVP of Product Management i Product Marketing z F5 Networks.

„Tam, gdzie środowiska chmurowe dostarczają również usługi aplikacyjne, często nie są one wystarczająco mobilne, służą do wykonywania tylko konkretnej czynności lub nie zapewniają odpowiedniej ochrony. Oferowane przez F5 usługi aplikacyjne oparte na wielu środowiskach chmurowych dają klientom swobodę przy wdrażaniu aplikacji w każdym miejscu, ze stabilnymi usługami aplikacyjnymi i bezpieczeństwem na poziomie odpowiednim dla dużego przedsiębiorstwa”.

W listopadzie zeszłego roku F5 przedstawiło wizję funkcjonowania w chmurze inteligentnych usług aplikacyjnych przy zachowaniu stabilności, bezpieczeństwa i oczekiwanej przez klientów wydajności. Dzisiaj na tym fundamencie budujemy szerokie spektrum rozwiązań do wieloplatformowych usług w chmurze, dzięki którym aplikacje działają szybciej, inteligentniej i bezpieczniej.

Nowe rozwiązania dla publicznych chmur pomagają szybciej wdrażać aplikacje w każdej chmurze:

 • F5 BIG-IP Virtual Edition (VE) jest dostępna na Google Cloud Platform. F5 oferuje klientom większy wybór rozwiązań chmurowych oraz nową ofertę w modelu „wykorzystaj już posiadaną licencję” dla instancji od 25Mbps do 5Gbps. Wraz z włączeniem Google Cloud, usługi F5 stały się dostępne we wszystkich najważniejszych chmurach publicznych. Są obecnie dostępne na Google Cloud Launcher w wersjach Good, Better i Best.
 • Szablony rozwiązań chmurowych dla Amazon Web Services, Azure i Google ułatwiają wdrożenie usług F5 do aplikacji działających w chmurach publicznych. Upraszczają i automatyzują one najpopularniejsze sposoby użytkowania chmury. Szablony rozwiązań są także dostępne dla środowiska prywatnej chmury OpenStack. Są dostępne na GitHub.
 • Usługi dostępne w formie gotowych paczek produktowych. Teraz istnieje możliwość instalacji np. WAF bezpośrednio ze sklepów w publicznej chmurze. Usługa dostępna za pośrednictwem Azure Marketplace.

Nowe rozwiązania dla prywatnych chmur pozwalają organizacjom szybciej i pewniej przenosić się do chmury

            Pakiety dedykowane prywatnym chmurom oferują klientom szybko działający, przetestowany, certyfikowany pakiet rozwiązań F5, który upraszcza i automatyzuje wdrażanie OpenStack w chmurze. Usługa jest dostępna za pośrednictwem F5 Sales.

Szeroka oferta dodatkowych rozwiązań pozwala na wprowadzanie aplikacji w nowych środowiskach.

 • Nieobciązająca systemu usługa Application Services Proxy daje klientom swobodę w rozwijaniu, testowaniu i skalowaniu aplikacji w środowisku kontenerowym. Usługa jest dostępna na DockerStore.
 • Container Connector zapewnia proste wprowadzanie usług aplikacyjnych w kontenerach oraz sprawną integrację z systemami do zarządzania i orkiestracji, w tym Kubernetes i Mesos/Marathon. Usługa jest dostępna na GitHub i DockerHub.
 • Application Connector dostarcza usługi aplikacyjne z krawędzi chmury publicznej poprzez automatyczne wykrywanie przechowywanych w chmurze AWS pakietów i bezpieczne łączenie dowolnego dostawcy usług chmurowych z centrum danych klienta. Dostępne za pośrednictwem F5 Sales.

Wszystkie opisane produkty F5 są już dostępne.

Źródło: F5 Neworks

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • LinkedIn
 • MySpace
 • Wykop
 • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING