enova365 Archiwizator Azure: nowy wymiar bezpieczeństwa danych firmowych

Dodany 15 grudnia 2016 przez admin

enova365 to kompleksowy system ERP, dostępny w kilku modelach użytkowania.  System może być zainstalowany lokalnie, na serwerze klienta bądź w ramach usługi SaaS w chmurze Microsoft Azure. Dla tych klientów, którzy mają standardowe instalacje na własnych firmowych serwerach, a chcieliby zwiększyć bezpieczeństwo swoich kopii danych, Soneta proponuje nową usługę w chmurze, przy pomocy aplikacji Archiwizator Azure, która tworzy automatyczne kopie zapasowe danych zgromadzonych w systemie enova365, na dedykowanych klientom przestrzeniach chmury.

Firma Soneta, producent oprogramowania enova365 jest partnerem biznesowym Microsoft i jako lider technologiczny od wśród polskich producentów IT oferuje możliwość korzystania z pełnego zintegrowanego systemu klasy ERP w formie usługi, na chmurze Microsoft Azure.

Dzisiaj dla przedsiębiorstw i organizacji, które korzystają z tradycyjnych, lokalnych instalacji systemu enova365, Soneta daje możliwość skorzystania z nowej usługi polegającej na automatycznym tworzeniu kopii zapasowej danych zgromadzonych w systemie enova365, do chmury Microsoft Azure, w jakości i zakresie bezpieczeństwa, który mało która firma indywidualnie jest w stanie, sama sobie zapewnić.

„Dla firm które korzystają z systemu enov365 w ramach własnej infrastruktury IT, przygotowaliśmy nową usługę Archiwizator Azure, czyli nowoczesną formułę archiwizacji danych. Pozwala w prosty i wygodny sposób, zadbać o kopie danych, na poziomie i procedurach najwyższych standardów bezpieczeństwa, płacąc miesięcznie za atrakcyjny cenowo abonament ”   mówi Jadwiga Wojtas, Dyrektor ds. produkcji i rozwoju enova365.

Taka forma archiwizacji pozwala uniknąć zagrożeń związanych z danymi, takich jak: awarie i uszkodzenia sprzętu, przypadkowe skasowanie plików czy wręcz kradzież danych lub brak lub złamanie procedur zachowania bezpieczeństwa w firmie. Zależnie od wybranego pakietu, archiwizacja danych z systemu enova365 może być dokonywana codziennie lub raz w tygodniu. Dane przechowywane są na serwerach w kilku wielkich centrów danych jednocześnie, rozmieszonych na terenie Europy.

Centra danych MS Azure gwarantują najwyższe bezpieczeństwo przechowywanych danych. Bazy zapisywane są w kilku centrach danych,  co eliminuje niemal do zera ryzyko ich utraty. Chmura MS Azure zapewnia również pełną prywatność danych, a na elementy ochrony składają się mechanizmy uwierzytelniania i  szyfrowanie danych. Instalacje i systemy są również systematycznie audytowane przez niezależne organizacje, czego poświadczeniem są certyfikaty takich standardów jak ISO 27001.

Źródło: Soneta

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING