Kategoria | Bezpieczeństwo

Comarch wspiera Światowy Dzień Backupu

Dodany 28 marca 2013 przez admin

31 marca obchodzimy Światowy Dzień Backupu. Jest to doskonała okazja, żeby zadbać o bezpieczeństwo danych, które gromadzone są na komputerach i serwerach. W promocję inicjatywy aktywnie włączyła się krakowska spółka Comarch, która przygotowała dla swoich klientów specjalną ofertę.

Światowy Dzień Backupu obchodzony jest od 2011 roku. Celem inicjatywy jest podniesienie poziomu świadomości odnośnie zagrożeń, na jakie narażone są dane przechowywane przez użytkowników na komputerach oraz konieczności regularnego wykonywania ich kopii zapasowych. O konieczności robienia backupu danych świadczą badania na temat ich utraty, przeprowadzone w polskich firmach. Aż 38 proc. przedsiębiorców przyznaje się do utraty swoich danych firmowych, natomiast aż 13 proc. dysków twardych w firmowych komputerach ulega awarii już w pierwszym roku użytkowania. Pomimo tak dużego ryzyka utraty danych, tylko 7 proc. ludzi codziennie wykonuje backup swoich zasobów.

– Światowy Dzień Backupu to inicjatywa, która ma nam uświadomić jak wiele naszych danych przechowujemy w formie elektronicznej i ile możemy bezpowrotnie utracić, jeżeli nie zadbamy o nie we właściwy sposób. Dla osób chcących podnieść bezpieczeństwo swoich plików, przygotowaliśmy praktyczne porady i gotowe rozwiązania, które każdemu pomogą ustrzec się przed utratą cennych danych – mówi Jacek Słowik, Product Manager iBard24.

Wszystkim, którzy chcą zabezpieczyć swoje dane, Comarch oferuje m.in. bezpłatne konto o pojemności 2 GB w iBard24 – najpopularniejszej polskiej usłudze do backupu i archiwizacji danych.

Źródło: www.comarch.pl

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING