Archiwum | e-Health

comarch

Tags: , ,

Comarch medNote – intuicyjna aplikacja dla lekarzy

Dodany 25 lutego 2015 przez admin

Comarch stworzył ergonomiczną aplikację, która pozwala lekarzom w prosty sposób prowadzić elektroniczną dokumentację medyczną. medNote od grudnia 2014 jest już dostępny rynkowo i ma swoich pierwszych zadowolonych klientów. Aplikacja pozwala użytkownikom w bezbolesny sposób zamienić papierowe kartoteki w intuicyjną e-dokumentację.

Ponad 100 tys. zarejestrowanych w Polsce praktyk lekarskich, pomimo zbliżającego się obowiązku ustawowego, wstrzymuje podjęcie decyzji o wyborze odpowiedniego dla siebie oprogramowania do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej. Niska ergonomia dostępnych na rynku rozwiązań sprawiła, że użytkownicy oczekują na pojawienie się lepszego rozwiązania. Wybierając systemy dla siebie, zadają pytania, czy dzięki wprowadzeniu e-dokumentacji ich komfort pracy wzrośnie? Czy zaoszczędzą czas? Czy wprowadzone dane będą bezpieczne?

Powyższa wiedza pozwoliła nam zrozumieć, że konieczne jest stworzenie unikalnego w skali rynku rozwiązania, które spełni wymagania tak wymagającej grupy, jaką są lekarze. Celem medNote jest odpowiedź na potrzeby i obawy środowiska lekarskiego poprzez dostarczenie nowoczesnej i intuicyjnej aplikacji do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej.

Intuicyjny jak kartka papieru

Patrząc na historię medycyny, trudno sobie wyobrazić pracę lekarza bez możliwości tworzenia odręcznych notatek. Papierowe dokumenty są wszechobecne w placówkach opieki zdrowotnej. Podstawowym narzędziem w rękach wielu lekarzy, tych młodych i tych w starszym wieku, jest kartka i długopis. Z tej obserwacji narodził się pomysł na medNote. Aplikacja w użytkowaniu przypomina inteligentną kartkę papieru i pozwala w prosty i szybki sposób tworzyć e-dokumentację. Stworzyliśmy interfejs, który odpowiada na kluczowe potrzeby. Zamiast używać technicznych formularzy, lekarz wprowadza informacje niemal tak, jakby uzupełniał papierowe dokumenty. Analogia do kartki papieru sprawia, że system nie narzuca całkowitej zmiany przyzwyczajeń. Bariera wejścia i korzystania z aplikacji jest niska, niezależnie od tego, jak zaawansowanym użytkownikiem komputerów jest osoba chcąca korzystać z medNote.

System szyty na miarę pozwala zaoszczędzić czas

W praktyce lekarskiej czas jest jednym z najistotniejszych czynników. Dla wielu lekarzy konieczność wprowadzania danych do systemu informatycznego wydaje się niepotrzebnym narzutem czasowym. Dlatego medNote oferuje mechanizmy, które pozwalają lekarzowi ten czas zaoszczędzić, np.:

  • pełnotekstową wyszukiwarkę terminologii medycznych i leków,
  • zapewnienie kontekstu pracy,
  • szybki dostęp do danych historycznych,
  • dostęp do szablonów wynikających z preferencji lekarza.

Aplikacja dostosowuje się do pracy lekarza – podpowiada najczęściej wprowadzane dane, diagnozowane choroby, przepisywane leki czy wykonywane procedury. Co ważne, wszystkie czynności wykonywane są w kontekście aktualnej wizyty, bez obawy o przypadkową utratę wprowadzanych danych – medNote został wyposażony w mechanizm autozapisu. Czynności administracyjne wykonywane podczas wizyty pacjenta są ograniczone do minimum. Lekarz i pacjent stają się beneficjentami, a nie ofiarami wprowadzenia nowych technologii, jak to niejednokrotnie ma miejsce przy nieergonomicznych i nieintuicyjnych systemach. W Comarch e-Zdrowie współpracujemy ze środowiskiem lekarskim już na etapie projektowania nowych rozwiązań. Wzajemne zrozumienie potrzeb i ciągła edukacja pozwala nam tworzyć systemy intuicyjne i wspierające codzienną pracę lekarzy. To lekarz powinien decydować, co prezentuje mu system medyczny. W medNote ma dowolność w tworzeniu własnych widoków, typów dokumentów i konfigurowaniu widoków ekranu. Może personalizować aplikację adekwatnie do własnych potrzeb, zależnych od specjalizacji i indywidualnych preferencji. A co z papierową dokumentacją, która już powstała? Jeśli lekarz chce dodać ją do cyfrowego archiwum dokumentów, wystarczy, że skorzysta z darmowej aplikacji medNote Scanner, która umożliwia wgrywanie dokumentacji medycznej bezpośrednio z telefonu komórkowego.

Wygodne wystawianie recept

Często słyszeliśmy od lekarzy, że jednym z kluczowych elementów systemu do e-dokumentacji jest możliwość sprawnego wystawienia recepty. Na recepcie musi znaleźć się zgodny z Charakterystyką Produktu Leczniczego zakres wskazań, prawidłowy poziom refundacji – ten ulega zmianie z każdą nowelizacją listy leków refundowanych – oraz informacje na temat rynkowej dostępności leku. Finalnie przed wystawieniem recepty lekarz sprawdza dokumenty i listy refundacyjne. To zawsze dodatkowy narzut czasu. W medNote zaprojektowaliśmy proces wystawienia recept w bardzo intuicyjny sposób. Aplikacja dba o to, aby lekarz szybko wystawił receptę, bez potrzeby dodatkowych kliknięć. Prezentuje komplet informacji “w jednym miejscu”, wykorzystując wbudowane słowniki i bazy wiedzy, nanosząc na tę wiedzę zapisy z dokumentacji medycznej konkretnego pacjenta. medNote automatycznie przeszukuje wbudowany katalog leków PharmIndex, pozwala przeglądać listy zamienników leków, ostrzega przed interakcjami, zagrożeniami dla ciąży bądź niekorzystnymi reakcjami na lek zaobserwowanymi u konkretnego pacjenta.

Bezpieczeństwo w chmurze Comarch

- Jednym z kluczowych aspektów prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej, jest bezpieczeństwo przechowywanych i przetwarzanych wrażliwych danych. Dodatkowo dokumenty medyczne muszą być bezpiecznie przechowywane w okresie długoterminowym. Wymaga to znacznych nakładów finansowych na administrację zarówno systemu, jak i infrastruktury. medNote to wygoda i oszczędność dla lekarzy. Dobrodziejstwem, które wynika z obecności medNote w modelu „chmurze”, jest dostęp z poziomu przeglądarki internetowej. Klient nie ma potrzeby inwestować w drogą infrastrukturę czy specjalistów IT jak ma to miejsce w przypadku produktów wdrażanych w gabinecie czy przychodni – mówi Michał Zyznarski, Project Manager Comarch medNote. – Oczywiście komunikacja pomiędzy komputerem klienta a chmurą odbywa się szyfrowanym kanałem, a w oknie przeglądarki widoczny jest przyjazny, zielony pasek informujący klientów o bezpiecznym połączeniu. Dane wprowadzone do systemu są bezpiecznie przechowywane na niezależnych serwerach w Centrach Danych Comarch, a kopie bezpieczeństwa regularnie wykonywane – dodaje.

Źródło: Comarch

Komentarzy (0)

Tags: , , , , ,

Szpital w Żywcu wybrał Asseco

Dodany 09 lutego 2015 przez admin

Asseco wygrało przetarg ogłoszony przez ZZOZ w Żywcu na „Zakup licencji i wdrożenie Zintegrowanego Systemu Informatycznego Zarządzania Szpitalem”. Spółka wdroży w placówce swój system informatyczny AMMS. Ponadto będzie odpowiedzialna za dostarczenie i instalację infrastruktury serwerowo-sieciowej. Wartość projektu to ponad 2,3 mln zł brutto.

Szpital w Żywcu wybrał w ogłoszonym przez siebie przetargu firmę Asseco wraz z jej nowoczesnym systemem AMMS – Asseco Medical Management Solutions. Umożliwi on pacjentom i pracownikom placówki dostęp do elektronicznej dokumentacji medycznej. Dodatkowo Asseco zapewni jednostce odpowiedni sprzęt, m.in. serwery i macierze. Realizacja projektu pozwoli na informatyzację placówki i podniesie standard obsługi pacjentów. Zakończenie wdrożenia planowane jest na koniec maja 2015 r.

Asseco wdroży w szpitalu aplikacje, które usprawnią ruch chorych oraz pracę m.in. przychodni, apteki szpitalnej, oddziału zakaźnego oraz bloku operacyjnego. Ponadto system AMMS umożliwia pełną integrację modułów wykorzystywanych w części medycznej placówki z modułami części administracyjnej. W szpitalu zostanie również uruchomione narzędzie klasy Business Intelligence, które będzie wspierało jego zarządzanie.

Asseco jest jednym z czołowych dostawców oprogramowania dla sektora medycznego. Szpital w Żywcu to już 86 śląska placówka korzystająca z systemu informatycznego Asseco. W skali całej Polski z rozwiązań oferowanych przez rzeszowską spółkę korzysta z kolei ponad 450 szpitali.

Źródło: Asseco

Komentarzy (0)

asseco_logo

Tags: , , , ,

Asseco zinformatyzuje szpital w Zabrzu

Dodany 02 lutego 2015 przez admin

Szpital Specjalistyczny w Zabrzu wybrał system informatyczny Asseco – AMMS. Rozwiązanie pozwoli ośrodkowi na uruchomienie e-usług. Wartość umowy to prawie 2,7 mln zł brutto.

Szpital Specjalistyczny w Zabrzu wprowadzi elektroniczną dokumentację medyczną. Dzięki temu pacjenci oraz pracownicy ośrodka będą mogli korzystać z e-usług. W związku z tym niezbędna jest informatyzacja szpitala, na którą składa się wyposażenie w odpowiedni sprzęt oraz oprogramowanie. Za ten projekt odpowiedzialne będzie Asseco, które wdroży swój system AMMS – Asseco Medical Management Solutions oraz dostarczy odpowiednią infrastrukturę, w tym m.in. serwery, macierze, komputery stacjonarne, tablety medyczne oraz drukarki. Zakończenie projektu planowane jest na czerwiec 2015 r.

Asseco uruchomi w zabrzańskim szpitalu szereg aplikacji, które będą wspierały pracę m.in. przychodni, bloku operacyjnego, pracowni diagnostycznych oraz apteki szpitalnej. Ponadto wdrożony zostanie moduł klasy Business Intelligence, który umożliwi efektywne zarządzanie placówką. Spółka będzie również odpowiedzialna za szkolenia pracowników, którzy będą mogli skorzystać z opcji e-learningu.

Szpital Specjalistyczny w Zabrzu w ciągu ostatnich lat podjął liczne działania, których celem jest modernizacja placówki i podniesienie jakości obsługi pacjentów. Ośrodek udostępnia dla swoich pacjentów kliniczne oddziały  – Laryngologii; Kardiologii; Chorób Wewnętrznych, Dermatologii i Alergologii oraz Chirurgii Ogólnej, Bariatrycznej i Medycyny Ratunkowej. Placówka posiada 12 poradni i 9 pracowni diagnostycznych.

Źródło: Asseco

Komentarzy (0)

asseco_logo

Tags: , , , , , ,

Kolejny Szpital Wojewódzki z systemem Asseco

Dodany 18 grudnia 2014 przez admin

Asseco Poland podpisało umowę z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu w ramach projektu „Zapewnienie rozwoju elektronicznych usług publicznych poprzez zakup i wdrożenie systemu informatycznego”. Wartość kontraktu to prawie 4,4 mln zł brutto. Asseco zrealizuje go w konsorcjum z firmą Netology.

W ramach umowy Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu zostanie wyposażony w nowy sprzęt komputerowy. W placówce powstanie bezprzewodowy system dostępu do sieci internetowej dla pacjentów szpitala. Kluczowym elementem projektu będzie AMMS (Asseco Medical Menagement Solutions) – zintegrowany system kompleksowej obsługi placówki medycznej. Dostarczone zostanie także oprogramowanie do ucyfrowienia radiologii firmy ResQmed.

 W Wojewódzkim Szpitalu w Bytomiu planujemy wdrożyć 19 modułów AMMS – powiedziała Dagmara Krzywicka Menedżer ds. Sprzedaży, Asseco Poland. Będą one wspierały różne obszary działania ośrodka. Wśród nich wymienić można m.in. ruch chorych, aptekę i apteczki oddziałowe, przychodnię oraz pracownie diagnostyczne. Informatyzacja tych obszarów umożliwi tworzenie dokumentacji medycznej w formie elektronicznej zgodnie z nowymi przepisami, które mają wejść w życie w połowie 2017r. System będzie automatycznie pobierał dane pacjentów i umożliwiał generowanie odpowiedniej dokumentacji, np. kart informacyjnych, zaświadczeń lub recept.

Istotną zaletą rozwiązania jest możliwość pełnej integracji modułów systemu AMMS, które są wykorzystywane w części medycznej szpitala z modułami części administracyjnej. Dodatkowo narzędzie klasy Business Intelligence, dostarczane w ramach projektu, pozwala na tworzenie odpowiednich raportów i zestawień, co ułatwia, m.in. monitoring rozliczeń z NFZ oraz wykonanie budżetu poprzez kontrolę kosztów.

Ponadto Asseco udostępni pracownikom placówki platformę e-learningową, dzięki której będą mogli opanować obsługę modułów dostarczanych w ramach projektu, korzystając z nowoczesnych form nauczania.

Źródło: Asseco

Komentarzy (0)

asseco_logo

Tags: , , ,

Asseco partnerem najlepszych szpitali w Polsce

Dodany 07 listopada 2014 przez admin

Placówki medyczne, korzystające z rozwiązań Asseco, zajmują czołowe miejsca w rankingu najlepszych polskich szpitali, przygotowanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

W Rankingu Szpitali 2014, opublikowanym na łamach Rzeczpospolitej, ocenionych zostało 240 placówek medycznych, co stanowi około jednej trzeciej wszystkich szpitali w Polsce. Wysoka pozycja w tym zestawieniu placówek, które korzystają z rozwiązań Asseco, jest potwierdzeniem, że odpowiednie wsparcie ze strony technologii informatycznych, pozytywnie wpływa zarówno na kondycję finansową szpitali, jak i na jakość świadczonych przez nie usług medycznych.

- Dziś jesteśmy poszukiwanym partnerem, który dostarcza narzędzi do lepszego zarządzania szpitalem. Pomaga tak zorganizować procesy medyczne oraz obieg informacji, aby sukcesywnie podnosić komfort leczenia zarówno dla pacjentów, jak i dla personelu medycznego – powiedział Krzysztof Groyecki, Dyrektor Pionu Opieki Zdrowotnej w Asseco Poland, podczas X Forum Rynku Zdrowia, które odbyło się w Warszawie, w dniach, 23-24 października.

Warto podkreślić, że Asseco jest uznanym na rynku dostawcą IT dla szpitali ponad 400 korzysta z rozwiązań Asseco, a 130 z nich wdrożyło najnowsze, kompleksowe rozwiązanie dedykowane placówkom medycznym – Asseco Medical Management Solutions.

Z rozwiązań Asseco korzysta:

8 z 10 najlepszych szpitali pod względem jakości opieki medycznej
6 z 10 najlepszych szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych
7 z 10 najlepszych szpitali zabiegowych, monospecjalistycznych bez onkologicznych
7 z 10 najlepszych szpitali niezabiegowych


Ranking najlepszych szpitali pod względem jakości opieki medycznej

Miejsce 2. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Biała Podlaska
Miejsce 4. Miejski Szpital Zespolony Olsztyn
Miejsce 5. Scanmed Szpital Św. Rafała
Miejsce 6. Szpital Miedziowe Centrum Zdrowia S.A. w Lubinie
Miejsce 7. SP ZOZ w Świdnicy
Miejsce 8. Specjalistyczny Szpital im. E. Szczeklika w Tarnowie
Miejsce 9. SP SZOZ w Lęborku
Miejsce 10. Specjalistyczne Centrum Medyczne S.A. w Polanicy-Zdroju

Ranking szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych
Miejsce 2. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Biała Podlaska
Miejsce 3. Szpital Miedziowe Centrum Zdrowia S.A. w Lubinie
Miejsce 4. SP ZOZ w Świdnicy
Miejsce 5. SP SZOZ w Lęborku
Miejsce 7. Miejski Szpital Zespolony Olsztynie
Miejsce 8. Specjalistyczny Szpital im. E. Szczeklika w Tarnowie

Ranking szpitali zabiegowych, monospecjalistycznych bez onkologicznych
Miejsce 1. Centrum Leczenia Oparzeń Siemianowice Śląskie
Miejsce 4. SS ZOZ nad Matką i Dzieckiem Opole
Miejsce 6. Centrum Medyczne „Żelazna”
Miejsce 8. Dolnośląskie Centrum Transplantacji Komórkowych z Krajowym Bankiem Dawców Szpiku Wrocław
Miejsce 9. Krakowskie Centrum Rehabilitacji i Ortopedii Kraków
Miejsce 10. Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu
Miejsce 12. Szpital Specjalistyczny „Inflancka” SP ZOZ Warszawa

Ranking szpitali niezabiegowych

Miejsce 2. Szpital Chorób Płuc im. Bł. Ojca Rafała Chylińskiego w Łodzi
Miejsce 3. Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Neuropsychiatryczny im. św. Jadwigi Opole
Miejsce 5. Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie
Miejsce 6. Szpital Neuropsychiatryczny im. prof. M. Kaczyńskiego SP ZOZ Lublin
Miejsce 7. ZOZ w Białej
Miejsce 8. SP ZOZ „REPTY” Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im. gen. J. Ziętka Tarnowskie Góry
Miejsce 9. Stobrawskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. w Kup

Źródło: Asseco

Komentarzy (0)

comarch

Tags: , , ,

Nowoczesne produkty Comarch e-Zdrowie w PZOZ Starachowice

Dodany 15 października 2014 przez admin

Na mocy podpisanej przez spółkę Esaprojekt umowy, specjaliści pracujący w Comarch e-Zdrowie, wdrożą system e-rejestracja i portal PZOZ Starachowice. W ramach kontraktu  powstanie nowa strona internetowa szpitala wraz z nowoczesnym systemem e-rejestracja dla pacjentów PZOZ Starachowice. Wdrożone rozwiązanie będzie w pełni zintegrowane z wykorzystywanym obecnie w szpitalu systemem Comarch OPTIMED.

Kolejny raz Comarch uczestniczy w znaczącym rozwoju e-usług w branży medycznej – dzięki rozwiązaniom takim jak e-rejestracja, pacjenci zyskają możliwość wygodnego umówienia się na wizytę w poradni szpitalnej. Nowoczesny wygląd strony internetowej sprawi, że szpital zyska na prestiżu i wzmocni swoją pozycję jednego z najbardziej innowacyjnych placówek medycznych w regionie świętokrzyskim.

Warto podkreślić, że podpisanie umowy jest potwierdzeniem dużego zaufania, jakim szpital darzy GK Comarch. Było ono budowane latami przez przedstawicieli spółki Esaprojekt. Razem ze szpitalem optymistycznie patrzymy w przyszłość i chętnie weźmiemy udział w rozwoju tej placówki – powiedział Jakub Szczepaniak, dyrektor handlowy Esaprojekt.

Źródło: Comarch

Komentarzy (0)

comarch

Tags: , , , , , ,

GK Comarch dla Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Krakowie

Dodany 07 października 2014 przez admin

Esaprojekt spółka z Grupy Kapitałowej Comarch podpisała kolejną umowę na informatyzację szpitala. Tym razem udało się pozyskać 5 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką w Krakowie. Wartość podpisanego kontraktu to ponad 3,6 mln zł. Dzięki temu przedsięwzięciu placówka będzie mogła wdrożyć kompleksowy system informatyczny, który poprawi dostępność usług medycznych, umożliwi szybkie konsultacje między specjalistami, a także usprawni współpracę między poszczególnymi oddziałami szpitala.

W wyniku podpisanej umowy spółka Esaprojekt, należąca do Grupy Kapitałowej Comarch, dokona kompleksowej informatyzacji 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie. Projekt obejmuje dostawę zarówno sprzętu, jak i oprogramowania dla części medycznej oraz administracyjnej szpitala. W ramach
wdrożenia uruchomione zostaną innowacyjne produkty Comarch e-Zdrowie – moduł e-rejestracja oraz Comarch EDM (Elektroniczna Dokumentacja Medyczna).

- Projekt jest potwierdzeniem i zwieńczeniem dobrej współpracy Esaprojekt ze szpitalem, a przede wszystkim zaufania, jakim od wielu lat obdarzani są pracownicy tej spółki. Dzięki ich fachowemu podejściu szpital ma możliwość wdrożenia optymalnego i nowoczesnego rozwiązania informatycznego do kompleksowej obsługi szpitala (część biała i szara). Bez wątpienia dyrekcja szpitala wysoko ceni sobie fachowość naszych specjalistów z zakresu konsultingu produktowego, wdrożeniowego oraz serwisowego, co daje nam pewność co do powodzenia całego projektu - powiedział Jakub Szczepaniak, dyrektor handlowy Esaprojekt.

Całość projektu przewiduje wdrożenie takich elementów oprogramowania jak: system do zarządzania szpitalem OPTIMED wraz z Comarch Egeria, Comarch EDM, moduł e-rejestracja, a także Comarch Workflow.

Źródło: Comarch

Komentarzy (0)

asseco_logo

Tags: , , ,

Szpital w Zabrzu wprowadza e-usługi

Dodany 21 sierpnia 2014 przez admin

Szpital Miejski w Zabrzu przejdzie informatyzację opartą na rozwiązaniach Asseco Poland. Celem przedsięwzięcia jest podniesienie komfortu pacjentów poprzez wprowadzenie nowoczesnych technologii do codziennej działalności placówki. Wartość kontraktu wynosi blisko 3 mln zł brutto.

Rozwój e-usług w zabrzańskim szpitalu będzie możliwy dzięki kompleksowemu wdrożeniu systemu informatycznego Asseco Medical Management Solutions (AMMS). Projekt obejmie kilkanaście modułów o wyspecjalizowanych funkcjonalnościach, wspierających m.in. ruch chorych, przychodnię, blok operacyjny, laboratorium, pracownie diagnostyczne, oddział rehabilitacji oraz aptekę szpitalną. Dodatkowo system usprawni wymianę informacji pomiędzy częścią medyczną a administracyjną szpitala. Co więcej, dyrekcja szpitala otrzyma nowe narzędzie do efektywnego zarządzanie jednostką na podstawie wyników zaawansowanych analiz.

Kompleksowy projekt informatyzacji szpitala umożliwi wprowadzenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Tym samym szpital w Zabrzu będzie gotowy, by w wymaganym przez regulacje prawne terminie, tj. od 2017 roku, udostępniać dokumentację medyczną w postaci elektronicznej.

Cyfryzacja procesu leczenia to także ułatwienia dla zabrzańskich lekarzy, którzy wyposażeni w tablety będą mogli zlecać badania czy odczytywać wyniki w każdym miejscu placówki. To istotne udogodnienie, ponieważ osiem oddziałów szpitala dysponuje ponad 400 łóżkami.

Projekt jest współfinansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Szpital w Zabrzu nie jest jedyną śląską placówką, które wybrały rozwiązanie AMMS. W lipcu 2014 roku rozpoczęło się wdrożenie tego systemu m.in. w Państwowym Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku, a także w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Częstochowie.

Źródło: Asseco

Komentarzy (0)

asseco_logo

Tags: , , , ,

Szpital w Rybniku wybrał rozwiązanie Asseco

Dodany 21 sierpnia 2014 przez admin

Konsorcjum firm Netology i Asseco Poland przeprowadzi kompleksową informatyzację Państwowego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku. Łączna wartość kontraktu wynosi przeszło 4,6 mln zł brutto.

Państwowy Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku jest największą placówką tego typu w regionie. Posiada ponad 900 łóżek i prowadzi opiekę nad pacjentami w 20 oddziałach, w tym na oddziale dziennym terapii uzależnień od alkoholu. Szpital korzystał jedynie z kilku systemów niezbędnych do rozliczeń z NFZ i administrowania jednostką. Po przyznaniu środków finansowych ze Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego szpital przeprowadził postępowanie przetargowe, które objęło modernizację infrastruktury teleinformatycznej oraz wdrożenie systemu informatycznego.

Zgodnie z zawartą umową lider konsorcjum, firma Netology, zajmie się dostawą infrastruktury sprzętowej, zaś Asseco wdroży kompleksowe rozwiązanie Asseco Medical Management Solutions. System informatyczny będzie wspierał procesy obejmujące ruch chorych, obsługę apteki szpitalnej i apteczek oddziałowych, a także przychodnię, laboratorium oraz pracownie specjalistyczne. Ważną częścią projektu jest uruchomienie modułu analitycznego klasy Business Inteligence, który umożliwi efektywne zarządzanie jednostką na podstawie wyników analiz wielowymiarowych. Ponadto zostanie uruchomiona Elektroniczna Dokumentacja Medyczna. Wszystkie prace zostaną zakończone do końca lutego 2015 roku.

Kompleksowe rozwiązanie AMMS (Asseco Medical Management Solutions) zostało już wdrożone w ponad 100 jednostkach medycznych. System dzięki pełnej integracji części medycznej (tzw. HIS) z częścią administracyjną, umożliwia lekarzom dostęp do pełnej dokumentacji medycznej pacjenta z każdego miejsca szpitala. Obejmuje wszystkich pacjentów – tak hospitalizowanych, jak i leczonych ambulatoryjnie.

Źródło: Asseco

Komentarzy (0)

asseco_logo

Tags: , , , , ,

Asseco zinformatyzuje częstochowski szpital

Dodany 11 sierpnia 2014 przez admin

Asseco Poland wdroży medyczny system informatyczny w SP ZOZ Miejskim Szpitalu Zespolonym w Częstochowie. To dedykowane szpitalom rozwiązanie informatyczne – Asseco Medical Management Solutions. Ponadto uruchomi Elektroniczną Dokumentację Medyczną, System Informacji Zarządczej, dostarczy sprzęt komputerowy oraz przeszkoli personel placówki. Umowa o wartości ponad 1,9 mln zł brutto została zawarta wyniku przetargu nieograniczonego. Zakończenie projektu nastąpi w maju 2015 r.

SP ZOZ Miejski Szpital Zespolony zawarł z Asseco Poland umowę, która obejmuje wdrożenie rozwiązania dedykowanego dla sektora ochrony zdrowia – Asseco Medical Management Solutions (AMMS), dostawę sprzętu komputerowego, w tym tabletów medycznych, a także szkolenie pracowników szpitala. AMMS zostanie zintegrowany z systemem radiologicznym i laboratoryjnym.

W ramach projektu szpital znacząco zwiększy zakres informatyzacji, co przełoży się na optymalizację obiegu informacji oraz ograniczenie kosztów funkcjonowania. Uruchomiony zostanie proces wymiany danych pomiędzy modułami medycznymi AMMS a aplikacjami wspierającymi działy administracyjne jednostki. Ważnym elementem wdrożenia jest System Informacji Zarządczej, który umożliwi kierującym szpitalem bieżące monitorowanie wyników finansowych. SIZ pozwoli również na analizowanie statystyk medycznych oraz kontrolę rozliczeń z NFZ. Dostarczy informacji m.in. o tym, jaka część wykonanych usług medycznych została zafakturowana.

Dodatkowo, lekarze uzyskają dostęp do danych medycznych w każdym miejscu szpitala. Będzie to możliwe dzięki wykorzystaniu aplikacji mobilnej mHOSP, dostępnej na specjalnych tabletach medycznych. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania lekarze będą mogli zlecać badania bez względu na miejsce, którym aktualnie się znajdują, a informacja o zleceniu, wraz z danymi pacjenta pojawi się w odpowiednim gabinecie czy pracowni.

Ważnym elementem projektu jest również uruchomienie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, która zgodnie z ustawowymi obowiązującymi przepisami, ma zostać wdrożona we wszystkich jednostkach medycznych do połowy 2017 roku.

Źródło: Asseco

Komentarzy (0)

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

Newsletter

Reklama

POWIĄZANE STRONY