Archiwum | e-Health

asseco_logo

Tags: , , , , , ,

Kolejny Szpital Wojewódzki z systemem Asseco

Dodany 18 grudnia 2014 przez admin

Asseco Poland podpisało umowę z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu w ramach projektu „Zapewnienie rozwoju elektronicznych usług publicznych poprzez zakup i wdrożenie systemu informatycznego”. Wartość kontraktu to prawie 4,4 mln zł brutto. Asseco zrealizuje go w konsorcjum z firmą Netology.

W ramach umowy Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu zostanie wyposażony w nowy sprzęt komputerowy. W placówce powstanie bezprzewodowy system dostępu do sieci internetowej dla pacjentów szpitala. Kluczowym elementem projektu będzie AMMS (Asseco Medical Menagement Solutions) – zintegrowany system kompleksowej obsługi placówki medycznej. Dostarczone zostanie także oprogramowanie do ucyfrowienia radiologii firmy ResQmed.

 W Wojewódzkim Szpitalu w Bytomiu planujemy wdrożyć 19 modułów AMMS – powiedziała Dagmara Krzywicka Menedżer ds. Sprzedaży, Asseco Poland. Będą one wspierały różne obszary działania ośrodka. Wśród nich wymienić można m.in. ruch chorych, aptekę i apteczki oddziałowe, przychodnię oraz pracownie diagnostyczne. Informatyzacja tych obszarów umożliwi tworzenie dokumentacji medycznej w formie elektronicznej zgodnie z nowymi przepisami, które mają wejść w życie w połowie 2017r. System będzie automatycznie pobierał dane pacjentów i umożliwiał generowanie odpowiedniej dokumentacji, np. kart informacyjnych, zaświadczeń lub recept.

Istotną zaletą rozwiązania jest możliwość pełnej integracji modułów systemu AMMS, które są wykorzystywane w części medycznej szpitala z modułami części administracyjnej. Dodatkowo narzędzie klasy Business Intelligence, dostarczane w ramach projektu, pozwala na tworzenie odpowiednich raportów i zestawień, co ułatwia, m.in. monitoring rozliczeń z NFZ oraz wykonanie budżetu poprzez kontrolę kosztów.

Ponadto Asseco udostępni pracownikom placówki platformę e-learningową, dzięki której będą mogli opanować obsługę modułów dostarczanych w ramach projektu, korzystając z nowoczesnych form nauczania.

Źródło: Asseco

Komentarzy (0)

asseco_logo

Tags: , , ,

Asseco partnerem najlepszych szpitali w Polsce

Dodany 07 listopada 2014 przez admin

Placówki medyczne, korzystające z rozwiązań Asseco, zajmują czołowe miejsca w rankingu najlepszych polskich szpitali, przygotowanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

W Rankingu Szpitali 2014, opublikowanym na łamach Rzeczpospolitej, ocenionych zostało 240 placówek medycznych, co stanowi około jednej trzeciej wszystkich szpitali w Polsce. Wysoka pozycja w tym zestawieniu placówek, które korzystają z rozwiązań Asseco, jest potwierdzeniem, że odpowiednie wsparcie ze strony technologii informatycznych, pozytywnie wpływa zarówno na kondycję finansową szpitali, jak i na jakość świadczonych przez nie usług medycznych.

- Dziś jesteśmy poszukiwanym partnerem, który dostarcza narzędzi do lepszego zarządzania szpitalem. Pomaga tak zorganizować procesy medyczne oraz obieg informacji, aby sukcesywnie podnosić komfort leczenia zarówno dla pacjentów, jak i dla personelu medycznego – powiedział Krzysztof Groyecki, Dyrektor Pionu Opieki Zdrowotnej w Asseco Poland, podczas X Forum Rynku Zdrowia, które odbyło się w Warszawie, w dniach, 23-24 października.

Warto podkreślić, że Asseco jest uznanym na rynku dostawcą IT dla szpitali ponad 400 korzysta z rozwiązań Asseco, a 130 z nich wdrożyło najnowsze, kompleksowe rozwiązanie dedykowane placówkom medycznym – Asseco Medical Management Solutions.

Z rozwiązań Asseco korzysta:

8 z 10 najlepszych szpitali pod względem jakości opieki medycznej
6 z 10 najlepszych szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych
7 z 10 najlepszych szpitali zabiegowych, monospecjalistycznych bez onkologicznych
7 z 10 najlepszych szpitali niezabiegowych


Ranking najlepszych szpitali pod względem jakości opieki medycznej

Miejsce 2. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Biała Podlaska
Miejsce 4. Miejski Szpital Zespolony Olsztyn
Miejsce 5. Scanmed Szpital Św. Rafała
Miejsce 6. Szpital Miedziowe Centrum Zdrowia S.A. w Lubinie
Miejsce 7. SP ZOZ w Świdnicy
Miejsce 8. Specjalistyczny Szpital im. E. Szczeklika w Tarnowie
Miejsce 9. SP SZOZ w Lęborku
Miejsce 10. Specjalistyczne Centrum Medyczne S.A. w Polanicy-Zdroju

Ranking szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych
Miejsce 2. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Biała Podlaska
Miejsce 3. Szpital Miedziowe Centrum Zdrowia S.A. w Lubinie
Miejsce 4. SP ZOZ w Świdnicy
Miejsce 5. SP SZOZ w Lęborku
Miejsce 7. Miejski Szpital Zespolony Olsztynie
Miejsce 8. Specjalistyczny Szpital im. E. Szczeklika w Tarnowie

Ranking szpitali zabiegowych, monospecjalistycznych bez onkologicznych
Miejsce 1. Centrum Leczenia Oparzeń Siemianowice Śląskie
Miejsce 4. SS ZOZ nad Matką i Dzieckiem Opole
Miejsce 6. Centrum Medyczne „Żelazna”
Miejsce 8. Dolnośląskie Centrum Transplantacji Komórkowych z Krajowym Bankiem Dawców Szpiku Wrocław
Miejsce 9. Krakowskie Centrum Rehabilitacji i Ortopedii Kraków
Miejsce 10. Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu
Miejsce 12. Szpital Specjalistyczny „Inflancka” SP ZOZ Warszawa

Ranking szpitali niezabiegowych

Miejsce 2. Szpital Chorób Płuc im. Bł. Ojca Rafała Chylińskiego w Łodzi
Miejsce 3. Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Neuropsychiatryczny im. św. Jadwigi Opole
Miejsce 5. Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie
Miejsce 6. Szpital Neuropsychiatryczny im. prof. M. Kaczyńskiego SP ZOZ Lublin
Miejsce 7. ZOZ w Białej
Miejsce 8. SP ZOZ „REPTY” Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im. gen. J. Ziętka Tarnowskie Góry
Miejsce 9. Stobrawskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. w Kup

Źródło: Asseco

Komentarzy (0)

comarch

Tags: , , ,

Nowoczesne produkty Comarch e-Zdrowie w PZOZ Starachowice

Dodany 15 października 2014 przez admin

Na mocy podpisanej przez spółkę Esaprojekt umowy, specjaliści pracujący w Comarch e-Zdrowie, wdrożą system e-rejestracja i portal PZOZ Starachowice. W ramach kontraktu  powstanie nowa strona internetowa szpitala wraz z nowoczesnym systemem e-rejestracja dla pacjentów PZOZ Starachowice. Wdrożone rozwiązanie będzie w pełni zintegrowane z wykorzystywanym obecnie w szpitalu systemem Comarch OPTIMED.

Kolejny raz Comarch uczestniczy w znaczącym rozwoju e-usług w branży medycznej – dzięki rozwiązaniom takim jak e-rejestracja, pacjenci zyskają możliwość wygodnego umówienia się na wizytę w poradni szpitalnej. Nowoczesny wygląd strony internetowej sprawi, że szpital zyska na prestiżu i wzmocni swoją pozycję jednego z najbardziej innowacyjnych placówek medycznych w regionie świętokrzyskim.

Warto podkreślić, że podpisanie umowy jest potwierdzeniem dużego zaufania, jakim szpital darzy GK Comarch. Było ono budowane latami przez przedstawicieli spółki Esaprojekt. Razem ze szpitalem optymistycznie patrzymy w przyszłość i chętnie weźmiemy udział w rozwoju tej placówki – powiedział Jakub Szczepaniak, dyrektor handlowy Esaprojekt.

Źródło: Comarch

Komentarzy (0)

comarch

Tags: , , , , , ,

GK Comarch dla Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Krakowie

Dodany 07 października 2014 przez admin

Esaprojekt spółka z Grupy Kapitałowej Comarch podpisała kolejną umowę na informatyzację szpitala. Tym razem udało się pozyskać 5 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką w Krakowie. Wartość podpisanego kontraktu to ponad 3,6 mln zł. Dzięki temu przedsięwzięciu placówka będzie mogła wdrożyć kompleksowy system informatyczny, który poprawi dostępność usług medycznych, umożliwi szybkie konsultacje między specjalistami, a także usprawni współpracę między poszczególnymi oddziałami szpitala.

W wyniku podpisanej umowy spółka Esaprojekt, należąca do Grupy Kapitałowej Comarch, dokona kompleksowej informatyzacji 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie. Projekt obejmuje dostawę zarówno sprzętu, jak i oprogramowania dla części medycznej oraz administracyjnej szpitala. W ramach
wdrożenia uruchomione zostaną innowacyjne produkty Comarch e-Zdrowie – moduł e-rejestracja oraz Comarch EDM (Elektroniczna Dokumentacja Medyczna).

- Projekt jest potwierdzeniem i zwieńczeniem dobrej współpracy Esaprojekt ze szpitalem, a przede wszystkim zaufania, jakim od wielu lat obdarzani są pracownicy tej spółki. Dzięki ich fachowemu podejściu szpital ma możliwość wdrożenia optymalnego i nowoczesnego rozwiązania informatycznego do kompleksowej obsługi szpitala (część biała i szara). Bez wątpienia dyrekcja szpitala wysoko ceni sobie fachowość naszych specjalistów z zakresu konsultingu produktowego, wdrożeniowego oraz serwisowego, co daje nam pewność co do powodzenia całego projektu - powiedział Jakub Szczepaniak, dyrektor handlowy Esaprojekt.

Całość projektu przewiduje wdrożenie takich elementów oprogramowania jak: system do zarządzania szpitalem OPTIMED wraz z Comarch Egeria, Comarch EDM, moduł e-rejestracja, a także Comarch Workflow.

Źródło: Comarch

Komentarzy (0)

asseco_logo

Tags: , , ,

Szpital w Zabrzu wprowadza e-usługi

Dodany 21 sierpnia 2014 przez admin

Szpital Miejski w Zabrzu przejdzie informatyzację opartą na rozwiązaniach Asseco Poland. Celem przedsięwzięcia jest podniesienie komfortu pacjentów poprzez wprowadzenie nowoczesnych technologii do codziennej działalności placówki. Wartość kontraktu wynosi blisko 3 mln zł brutto.

Rozwój e-usług w zabrzańskim szpitalu będzie możliwy dzięki kompleksowemu wdrożeniu systemu informatycznego Asseco Medical Management Solutions (AMMS). Projekt obejmie kilkanaście modułów o wyspecjalizowanych funkcjonalnościach, wspierających m.in. ruch chorych, przychodnię, blok operacyjny, laboratorium, pracownie diagnostyczne, oddział rehabilitacji oraz aptekę szpitalną. Dodatkowo system usprawni wymianę informacji pomiędzy częścią medyczną a administracyjną szpitala. Co więcej, dyrekcja szpitala otrzyma nowe narzędzie do efektywnego zarządzanie jednostką na podstawie wyników zaawansowanych analiz.

Kompleksowy projekt informatyzacji szpitala umożliwi wprowadzenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Tym samym szpital w Zabrzu będzie gotowy, by w wymaganym przez regulacje prawne terminie, tj. od 2017 roku, udostępniać dokumentację medyczną w postaci elektronicznej.

Cyfryzacja procesu leczenia to także ułatwienia dla zabrzańskich lekarzy, którzy wyposażeni w tablety będą mogli zlecać badania czy odczytywać wyniki w każdym miejscu placówki. To istotne udogodnienie, ponieważ osiem oddziałów szpitala dysponuje ponad 400 łóżkami.

Projekt jest współfinansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Szpital w Zabrzu nie jest jedyną śląską placówką, które wybrały rozwiązanie AMMS. W lipcu 2014 roku rozpoczęło się wdrożenie tego systemu m.in. w Państwowym Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku, a także w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Częstochowie.

Źródło: Asseco

Komentarzy (0)

asseco_logo

Tags: , , , ,

Szpital w Rybniku wybrał rozwiązanie Asseco

Dodany 21 sierpnia 2014 przez admin

Konsorcjum firm Netology i Asseco Poland przeprowadzi kompleksową informatyzację Państwowego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku. Łączna wartość kontraktu wynosi przeszło 4,6 mln zł brutto.

Państwowy Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku jest największą placówką tego typu w regionie. Posiada ponad 900 łóżek i prowadzi opiekę nad pacjentami w 20 oddziałach, w tym na oddziale dziennym terapii uzależnień od alkoholu. Szpital korzystał jedynie z kilku systemów niezbędnych do rozliczeń z NFZ i administrowania jednostką. Po przyznaniu środków finansowych ze Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego szpital przeprowadził postępowanie przetargowe, które objęło modernizację infrastruktury teleinformatycznej oraz wdrożenie systemu informatycznego.

Zgodnie z zawartą umową lider konsorcjum, firma Netology, zajmie się dostawą infrastruktury sprzętowej, zaś Asseco wdroży kompleksowe rozwiązanie Asseco Medical Management Solutions. System informatyczny będzie wspierał procesy obejmujące ruch chorych, obsługę apteki szpitalnej i apteczek oddziałowych, a także przychodnię, laboratorium oraz pracownie specjalistyczne. Ważną częścią projektu jest uruchomienie modułu analitycznego klasy Business Inteligence, który umożliwi efektywne zarządzanie jednostką na podstawie wyników analiz wielowymiarowych. Ponadto zostanie uruchomiona Elektroniczna Dokumentacja Medyczna. Wszystkie prace zostaną zakończone do końca lutego 2015 roku.

Kompleksowe rozwiązanie AMMS (Asseco Medical Management Solutions) zostało już wdrożone w ponad 100 jednostkach medycznych. System dzięki pełnej integracji części medycznej (tzw. HIS) z częścią administracyjną, umożliwia lekarzom dostęp do pełnej dokumentacji medycznej pacjenta z każdego miejsca szpitala. Obejmuje wszystkich pacjentów – tak hospitalizowanych, jak i leczonych ambulatoryjnie.

Źródło: Asseco

Komentarzy (0)

asseco_logo

Tags: , , , , ,

Asseco zinformatyzuje częstochowski szpital

Dodany 11 sierpnia 2014 przez admin

Asseco Poland wdroży medyczny system informatyczny w SP ZOZ Miejskim Szpitalu Zespolonym w Częstochowie. To dedykowane szpitalom rozwiązanie informatyczne – Asseco Medical Management Solutions. Ponadto uruchomi Elektroniczną Dokumentację Medyczną, System Informacji Zarządczej, dostarczy sprzęt komputerowy oraz przeszkoli personel placówki. Umowa o wartości ponad 1,9 mln zł brutto została zawarta wyniku przetargu nieograniczonego. Zakończenie projektu nastąpi w maju 2015 r.

SP ZOZ Miejski Szpital Zespolony zawarł z Asseco Poland umowę, która obejmuje wdrożenie rozwiązania dedykowanego dla sektora ochrony zdrowia – Asseco Medical Management Solutions (AMMS), dostawę sprzętu komputerowego, w tym tabletów medycznych, a także szkolenie pracowników szpitala. AMMS zostanie zintegrowany z systemem radiologicznym i laboratoryjnym.

W ramach projektu szpital znacząco zwiększy zakres informatyzacji, co przełoży się na optymalizację obiegu informacji oraz ograniczenie kosztów funkcjonowania. Uruchomiony zostanie proces wymiany danych pomiędzy modułami medycznymi AMMS a aplikacjami wspierającymi działy administracyjne jednostki. Ważnym elementem wdrożenia jest System Informacji Zarządczej, który umożliwi kierującym szpitalem bieżące monitorowanie wyników finansowych. SIZ pozwoli również na analizowanie statystyk medycznych oraz kontrolę rozliczeń z NFZ. Dostarczy informacji m.in. o tym, jaka część wykonanych usług medycznych została zafakturowana.

Dodatkowo, lekarze uzyskają dostęp do danych medycznych w każdym miejscu szpitala. Będzie to możliwe dzięki wykorzystaniu aplikacji mobilnej mHOSP, dostępnej na specjalnych tabletach medycznych. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania lekarze będą mogli zlecać badania bez względu na miejsce, którym aktualnie się znajdują, a informacja o zleceniu, wraz z danymi pacjenta pojawi się w odpowiednim gabinecie czy pracowni.

Ważnym elementem projektu jest również uruchomienie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, która zgodnie z ustawowymi obowiązującymi przepisami, ma zostać wdrożona we wszystkich jednostkach medycznych do połowy 2017 roku.

Źródło: Asseco

Komentarzy (0)

bpsc_male

Tags: , , ,

(R)EVOlucja w zarządzaniu małymi ośrodkami zdrowia

Dodany 16 lipca 2014 przez admin

BPSC uzupełnia ofertę o rozwiązanie wspomagające zarządzanie przychodniami i niewielkimi sieciami medycznymi. To zestaw funkcjonalności systemu Impuls EVO, wdrożonego do tej pory w ponad 600 przedsiębiorstwach, w tym także w szpitalach, dostosowany funkcjonalnie do potrzeb mniejszych placówek medycznych. System pozwala m.in. na ocenę opłacalności ich funkcjonowania, poszczególnych procedur medycznych oraz kontraktów z NFZ. Z rozwiązania skorzystał już pierwszy klient – to FamiliaMed, spółka zarządzająca 3 placówkami medycznymi w śląskim Mikołowie.

- Stworzyliśmy ofertę dedykowaną dla małych ośrodków zdrowia ze względu na rosnący rynek usług medycznych a także coraz większą świadomość zarządzających takimi podmiotami. Oferujemy im narzędzie, które pomogło w rozwoju ponad 600 polskich firm i które dostosowaliśmy do potrzeb służby zdrowia zarówno jeśli chodzi o funkcjonalność, jak i koszty wdrożenia – tłumaczy Jarosław Iwanek, dyrektor ds. konsultingu i analiz w BPSC S.A..

Przy opracowywaniu branżowej, „medycznej” wersji Impuls EVO, BPSC wykorzystało swoje wieloletnie doświadczenie w informatyzacji placówek medycznych – przede wszystkim publicznych szpitali – oraz firm usługowych – Od strony biznesowej przychodnie czy gabinety specjalistyczne prowadzą bardzo podobną działalność. Z tego powodu procesy takie jak rejestracja i rozliczenia kontraktów z lekarzami wynajmującymi gabinety, automatyczne sugerowanie zakupu szczepionek, środków opatrunkowych czy rozliczanie rentowności procedur medycznych, z powodzeniem mogą zostać obsłużone przez system ERP wykorzystywany wcześniej przez firmy usługowe.– przekonuje Jarosław Iwanek z BPSC.

Wdrożenie w kilka tygodni

„Medyczny” Impuls EVO wspiera wszystkie istotne obszary działalności placówek służby zdrowia. Dzięki mechanizmom ewidencji i podziału kosztów, umożliwia on m.in. dokładną ocenę rentowności każdej z gałęzi prowadzonej działalności medycznej. Pozwala na analizę opłacalności funkcjonowania jednostek organizacyjnych (placówek medycznych), poszczególnych procedur medycznych, a także kontraktów z NFZ.

Impuls EVO jest alternatywą m.in. dla rozwiązań „pudełkowych”. Już na starcie oferuje on znacznie bogatszą funkcjonalność, dodatkowo można go dowolnie rozbudowywać wraz z rozwojem placówki medycznej – aż do poziomu wymaganego przez średnie i duże firmy. Jego zaletą jest też krótki czas wdrożenia. – Z takich modułów systemu jak kadry-płace, finanse-księgowość, gospodarka materiałowa, środki trwałe, dystrybucja czy CRM wydzieliliśmy te funkcjonalności, które w największym stopniu wspierają funkcjonowanie placówek medycznych. Dzięki temu wdrożenie Impuls EVO jesteśmy w stanie zrealizować w kilka tygodni. Placówka medyczna w zasadzie od razu dostrzega korzyści wynikające z implementacji systemu. – podkreśla Jarosław Iwanek z BPSC.

Pierwszy „mały” klient

Potwierdza to Celestyna Mędrala-Błaszczyk, Kierownik Działu Administracji w FamiliaMed – spółce ze śląskiego Mikołowa, która jako pierwsza zdecydowała się skorzystać z oferty BPSC. FamiliaMed to sieć 3 placówek medycznych, która świadczy usługi w ramach kontraktu z NFZ w zakresie m.in.: podstawowej opieki zdrowotnej, ginekologii, neurologii, ortopedii, alergologii oraz medycyny paliatywnej. Firma w zaledwie 8 tygodni wdrożyła moduły: Finanse-Księgowość–Koszty, Kadry-Płace, Gospodarkę Magazynową, CRM, Dystrybucję (wraz ze sprzedażą usług fiskalizowanych drukarkami fiskalnymi) oraz Środki Trwałe. Plany dalszej informatyzacji przewidują wdrożenie w kolejnych trzech placówkach FamiliaMed modułu Budżetowania oraz Zarządzania Obiegiem Informacji.

- Dzięki wdrożeniu systemu Impuls EVO, szybko uzyskaliśmy możliwość rezerwacji gabinetów medycznych, mamy też ich pełny podgląd na terminarzu graficznym. – tłumaczy Celestyna Mędrala – Błaszczyk. -Tworzenie grafików pracy personelu odbywa się za pomocą wcześniej zdefiniowanych wzorców harmonogramu, a po rozliczeniu czasu pracy system automatycznie przelicza pensje pracowników. Impuls EVO pomaga nam również w zaopatrzeniu – posiada mechanizmy sugestii zakupów szczepionek na podstawie zdefiniowanych stanów minimalnych oraz aktualnych, zarejestrowanych w placówkach zapotrzebowań. Dzięki temu, że system jest zintegrowany, raz wprowadzone informacje są dostępne dla wszystkich pracowników, co jest dla nas kluczowe przy zarządzaniu trzema placówkami medycznymi – zaznacza Celestyna Mędrala – Błaszczyk z FamiliaMed.

Wdrożenia w szpitalach

Rozwiązania klasy ERP autorstwa BPSC SA funkcjonują w prawie 600 polskich przedsiębiorstwach
i instytucjach. Od lat wykorzystywane są także przez służbę zdrowia. Dzięki współpracy w firmą SI ALMA, specjalizującą się w implementacji szpitalnych systemów informatycznych, system Impuls wdrożono między innymi w Szpitalu im. Jana Pawła II we Włoszczowie, Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 we Wrocławiu, Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, Szpitalu Wojewódzkim czy też Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. Wiktora Degi UM w Poznaniu. Oprogramowanie BPSC wykorzystują również placówki niepublicznej ochrony zdrowia, w tym Pleszewskie Centrum Medyczne czy Spółka ARS MEDICAL Sp. z o.o. w Pile.

Źródło: BPSC

Komentarzy (0)

asseco_logo

Tags: , , , ,

Szpitale w Opolu i Branicach przechodzą na AMMS

Dodany 08 maja 2014 przez admin

Wprowadzenie e-usług będzie realizowane w oparciu o kompleksowe rozwiązanie Asseco dla szpitali – Asseco Medical Management Solutions. Wdrożenie systemu AMMS pozwoli szpitalom nie tylko uruchomić e-usługi medyczne, ale także przygotować się do przejścia na Elektroniczną Dokumentację Medyczną. Do systemu szpitalnego zostaną włączone pracownie diagnostyczne.

- Lekarze otrzymają łatwy wgląd w wyniki badań w każdym miejscu szpitala, gdyż po pobraniu naszej aplikacji mHOSP będą mogli korzystać z systemu AMMS za pomocą urządzeń mobilnych - mówi Jan Butkiewicz, Zastępca Dyrektora Pionu Opieki Zdrowotnej, Asseco Poland.

Dzięki mobilności systemu wyniki konsultacji medycznych i zalecenia lekarskie są dostępne w każdym miejscu szpitala. Lekarze mają ułatwione generowanie skierowań, gdyż większość danych jest już w systemie. Lekarz na ekranie dotykowym określa kolejne badanie a informacja o jego zleceniu – wraz z danymi pacjenta – pojawia się na monitorze w odpowiednim gabinecie lekarskim lub zabiegowym.

AMMS to zintegrowane rozwiązanie o budowie modułowej wykonane w technologii internetowej. Obejmuje wszystkie procesy medyczne i administracyjne, zapewniając pacjentom wygodny, zdalny kontakt ze szpitalem, a dyrekcji – monitorowanie kosztów leczenia. Z punktu widzenia codziennej pracy personelu pielęgniarskiego należy spodziewać się ułatwień w zakresie planowania i ewidencji podań leków, przypisywania sal, wprowadzanie informacji o pomiarach parametrów życiowych (temperatura, ciśnienie, etc.), planowania czynności przy pacjencie.

Aplikacja została stworzona w oparciu o nowe wymagania dotyczące Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Karta oddziałowa, wypis, karta statystyczna, opis badań pacjenta, zaświadczenia, recepty, epikryza czy zalecenia dla pacjenta powstają na podstawie danych, które zostały wprowadzone w trakcie pobytu pacjenta w szpitalu w różnych modułach systemu AMMS. Dzięki temu wszystkie te dokumenty można przygotować w ciągu kilku minut.

Źródło: Asseco

Komentarzy (0)

asseco_logo

Tags: , , ,

Wdrożenie AMMS w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu

Dodany 23 kwietnia 2014 przez admin

W ramach wdrożenia Asseco Poland zrealizuję dostawę oraz wdrożenie Szpitalnego Systemu Informacyjnego w technologii wielowarstwowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego. Głównym system szpitalnym będzie kompleksowe rozwiązanie autorstwa Asseco – AMMS.

Wojewódzki Szpital w Opolu rozszerzy zakres funkcjonalny Szpitalnego Portalu Informacyjnego o telekonsultacje, zostanie uruchomione repozytorium Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. System AMMS umożliwi lekarzom dostęp do danych medycznych w każdym miejscu szpitala poprzez zastosowanie aplikacji mHOSP przygotowanej przez Asseco dla użytkowników urządzeń przenośnych typu tablet.

Zwiększenie zakresu, dostępności oraz bezpieczeństwa usług elektronicznych (e-usług) poprzez rozwój modułów informacyjnych i stopnia ich wykorzystania w zakresie opieki zdrowotnej w partnerstwie Opolskiego Centrum Onkologii, Szpitala Wojewódzkiego oraz Specjalistycznego Zespołu Opieki nad Matką i Dzieckiem jest projektem współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013.

Kompleksowe rozwiązanie AMMS (Asseco Medical Management Solutions) zostało zaprojektowane i zbudowane zgodnie ze światowymi trendami w zakresie technologii informatycznych, jak i ergonomii. Zastosowano w nim wiele udogodnień związanych z identyfikacją pacjenta, tj. rejestrację skierowań na podstawie dwuwymiarowych kodów kreskowych, odczyt danych demograficznych z dokumentów tożsamości itp. Twórcy aplikacji uwzględnili wymagania prawne dotyczące Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, które zobowiązują wszystkie jednostki medyczne do prowadzenia dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej. System współpracuje również z aplikacją NFZ eWUŚ, która służy do elektronicznej weryfikacji uprawnień świadczeniobiorców. Rozwiązanie AMMS znacznie upraszcza proces weryfikacji uprawnień świadczeniobiorcy do świadczeń oraz umożliwia zbiorczą weryfikację uprawnień bez ingerencji użytkownika.

Dostęp do aplikacji jest realizowany za pośrednictwem przeglądarki WWW. Cenionym ułatwieniem jest możliwość drukowania i odczytu skierowań w postaci zakodowanej (kody 2D). Przekazywanie tego typu skierowań pomiędzy jednostkami wykorzystującymi to samo oprogramowanie eliminuje konieczność ręcznego wprowadzania danych dotyczących skierowań. Informacje te odczytywane są za pomocą czytników kodów 2D, obsługiwanych przez system AMMS.

System AMMS został wdrożony w ponad 80 placówkach medycznych w Polsce, w tym m.in. w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, w Śląskim Centrum Rehabilitacji w Ustroniu, w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu, w Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego w Sandomierzu, w Intercard Sp. z o.o., w ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu, w ZOZ w Brzesku, SP ZOZ w Lęborku i w SP ZOZ w Puławach, w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, w Wojewódzkim Zespole Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie oraz w Pomorskim Centrum Toksykologii Sp. z o.o., a także w trzech szpitalach warszawskich: w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim, w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny oraz w Szpitalu Wolskim im. dr Anny Gostyńskiej.

Źródło: Asseco

Komentarzy (0)

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

Newsletter

Reklama

POWIĄZANE STRONY